Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potkanova odpověď

27. 09. 2017 16:58:11
Tento článek je mou reakcí na článek kolegy blogera Davida Vlka: „Smrt Havlova přítele zase vylákala potkany z kanálů“.

Milý Davide,

i já považuji Jana Třísku za vynikajícího herce, jednoho z našich vůbec nejlepších v dějinách. Jeho postavy měly styl a hloubku – od temného Široka přes učitele Igora Hnízda až do současnosti. Jaký to byl ve skutečnosti člověk, upřímně řečeno, nevím, ale v každém případě si nemyslím, že by to byl nějaký podrazák a hajzl. To, že se kamarádil s Václavem Havlem, je prostě jeho osobní věc a nijak ho to v mých očích nesnižuje. A stejně tak doufám, že vynikající herečku Jiřinu Bohdalovou nesnižuje ve Vašich očích to, že se kamarádí se současným prezidentem Milošem Zemanem, nebo snad ano?

Vadí Vám, jak se vyjadřují čtenáři Novinek a jiných serverů na Třískovu adresu. Dokonce o nich píšete jako o potkanech. Pak mi ale řekněte, co jsou zač lidé, kteří vyjdou ven demonstrovat proti výsledkům regulérních demokratických voleb, vyvolávají konflikty a ničí, na co přijdou? To je přece ještě 100x horší, protože tito jedinci útočí na samotnou podstatu toho, co dělalo Západ Západem. Na svobodu osobní volby, na přirozenou pluralitu názorů. To jako když vyhraje volby TOP 09 tak půjdu a rozflákám první výlohu, která mi padne do rány, protože si jaksi nepřeju, že lidé volili tak, jak volili? Cítíte tu neuvěřitelnou absurditu a nebezpečnost? Já ano, a to nejenom proto, že toto se odehrávalo v samotné kolébce demokracie při prezidentských volbách, v menším podání ve Velké Británii při volbě o brexitu a očekávám, že podobné „protesty“ proběhnou téměř jistě také u našeho západního souseda po úspěchu Afd. Jako by se to pomalu stávalo normou – v západním světě!!! Davide, já bych se fakt nerad dožil toho, aby mi někdo pro to, že jsem zvolil stranu X, zapálil auto. Stejně tak ani Vy byste si asi nepřál, abyste se po vyřčení toho, že jste zvolil stranu Y, probudil s rozbitou kebulí na Bulovce.

Vůdcové s „pevnou pěstí“ ...

Myslím, že naprosto nezbytným předpokladem pro úspěšnou funkci jakéhokoliv vedoucího pracovníka je určitá míra rozhodnosti a konzistence v názorech. Havel, Klaus a Zeman toto podle mne splňovali všichni bez rozdílu. A přitom si nevzpomínám, že by někdo z nich někdy ukazoval tu pověstnou pevnou pěst. Pevnou pěstí nám před xichtem naopak máchá nynější francouzský prezident Emmanuel Macron, který mj. pohrozil, že pocítíme důsledky za nepřijímání migrantů.

Nevím, kdo bude sedět na Hradě další funkční období, ale dovedete si, Davide, představit, že to bude někdo tak nerozhodný a ve vlastních názorech naprosto nečitelný, jako Bohuslav Sobotka? Já ne.

A ještě něco málo k těm věčným půtkám okolo komunismu a antikomunismu ...

Přesto, že jsem poměrně silně pravicově orientován, udělal jsem si čas a přečetl oba díly autobiografické knihy „Kronika zoufalství a naděje“ od dlouholetého člena KSČ Valtra Komárka. Byla výtečná. Totéž bych naprosto vřele doporučoval členům obou táborů, kteří si ještě uchovali alespoň zbytky zdravého rozumu. Třeba by potom někteří z nich přišli na to, že ať už zemanovec nebo odesák, babišovec, topkař, okamurovec anebo komunista, ... tak většina z nich není černá ani bílá, ale pohybuje se v určitých odstínech šedé. Že třetina z nich kouří, třetina z nich si s nevěrou příliš hlavu neláme, řada z nich moc chlastá, když dostanou pokutu nebo sledujou Vencu Moravce, nadávají podobně ... Zkrátka a dobře, že člověka nelze ani zdaleka soudit jenom dle jeho politických názorů!

Mimochodem, Davide, víte, co Komárek prohlásil, když poprvé přijel do SSSR? „Jestli tohle je socialismus, tak jsem rozhodně proti!“

Příjemný den

Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu do smrti bránit vaše právo to říkat.

Voltaire

Autor: Michal Konopa | středa 27.9.2017 16:58 | karma článku: 38.25 | přečteno: 1740x


Další články blogera

Michal Konopa

Pár posledních slov pro rozumné drahošovce a ještě nerozhodnuté

Tento článek jsem se rozhodl napsat po zhlédnutí úterní debaty na Primě, která svým netradičním formátem sice trochu připomínala televizní estrádu, zároveň však odhalila zajímavé skutečnosti ...

25.1.2018 v 9:19 | Karma článku: 39.18 | Přečteno: 1817 | Diskuse

Michal Konopa

Karma? Děkuju, nechci.

Na první pohled trochu debilní myšlenka, avšak má své opodstatnění. Karma a karmování může být v určitých ohledech problematické.

17.7.2017 v 10:45 | Karma článku: 13.29 | Přečteno: 406 | Diskuse

Michal Konopa

Inteligentní vnímání světa z české dílny

Předem upozorňuju, že následující text není žádnou objektivní analýzou, ale čistě souhrnem mých vlastních pocitů z jednoho zajímavého dílka, které vyšlo teprve nedávno. Místy bude text silně politicky nekorektní, hrubý, sprostý,

4.7.2017 v 10:16 | Karma článku: 26.59 | Přečteno: 807 |

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Jurčák

Co Čech - to muzikant, co Rus - to okupant!

To bylo jedno z hesel, které kluci psali štětkami latexem na cesty, po kterých jezdily kolony sovětských tanků. Nikdo samozřejmě nepochyboval o tom, který národ stál v čele CCCP, ať už byl vůdcem Gruzínec, Rus, nebo Ukrajinec.

21.8.2018 v 13:46 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 346 | Diskuse

David Vlk

Pravda sa ukáže na třetím schodku

"Dědo, dúfám, že tam nechlastáš v tom vinném sklepě? Co tam hergot celé dni děláš?" Volávala babička na dědu, který se před letním hicem pečlivě ukrýval ve svém sklépku na dvoře.

21.8.2018 v 11:18 | Karma článku: 39.08 | Přečteno: 2066 | Diskuse

Vilém Ravek

La La Land na vizovickém trnkobraní.

Těšil se na okamžik, kdy se jeho vědomí ocitne přesně na rozhraní mezi bděním a prvním snem. Ještě bude vnímat realitu, ale už se změní v tanečníka, zpěváka a hlavně klavíristu v muzikálu, v němž bude mít hlavní roli.

21.8.2018 v 11:18 | Karma článku: 5.18 | Přečteno: 111 | Diskuse

Marek Valiček

Docela by mě zajímalo, jestli ještě žije ta paní v noční košili

"... a když jsem tak v trenkách, plátěnkách a tričku stál mezi tankama, říkal jsem si jediné: v týhle zemi práva studovat nemůžu."

21.8.2018 v 10:34 | Karma článku: 24.00 | Přečteno: 765 | Diskuse

Irena Houdková

Vyzrajte nad svým mozkem a budete v pohodě - 2. díl

Náš mozek za nás rozhoduje prakticky každou sekundu. Uvádí se, že nám dává na vědomé rozhodnutí jen cca 2 sekundy, ve kterých můžeme projevit „svobodnou vůli“ a reagovat jinak, než jsou jeho zajeté koleje a již ozkoušená řešení.

21.8.2018 v 5:45 | Karma článku: 9.94 | Přečteno: 297 | Diskuse
Počet článků 30 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 894

Idealista a maximalista snažící se o rozumný kontakt s pevnou zemí. Se zálibou v hledání efektivních řešení problémů všeho druhu a překonávání skutečných výzev a hranic vlastních možností. Mám za to, že k dosažení i těch největších životních cílů lze dojít efektivní, pohodovou cestou bez toho, aniž by byl človek nucen jednat v rozporu se svými zásadami. Jasně, ne každý den je posvícení, ale bez alespoň špetky toho neurčita by život byl asi pěkná nuda. Oblíbený citát: "„Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac.

Najdete na iDNES.cz